Podróże to moja pasja, dzielenie się pięknem jakie mnie otacza sprawia że chcę poznawać więcej i więcej. Kiedy pasja jest sposobem na życie wtedy czujesz że to ma sens. W trakcie podróży obserwuję, smakuję, poznaję i się uczę. Każda podróż jest inspiracją do kolejnego pomysłu lub kierunku.
Blog > Komentarze do wpisu

I weź tutaj zwiedź w jeden dzień cały Manhattan !!!! Mission Impossible.

Jak by na to nie patrzeć, jest tutaj sporo do oglądania.

Kurde a już myślałem, że tym razem Diane Keaton i Woody Allen się nie wymiksują z umówionego drinka. No jak można? Pytam się grzecznie. Ja tutaj taki szmat drogi pokonuję a ani jednego ani drugiego nie ma w domu. I wyobraźcie sobie - zapomnieli mnie zawiadomić, że im się plany zmieniają. 

Cóż, pocałowałem klamkę w jednym budynku, w drugim budynku.

Otwieram swój kajet i zastanawiam się komu by tutaj jeszcze zrobić niezapowiedzianą wizytę? Przecież muszę sobie jakoś ten czas zagospodarować. Mam cały dzień do dyspozycji, a jak już tutaj jestem to dzień stracony nie może być.

Ok. trochę mnie poniosło. Znany jestem z bujnej wyobraźni, ale chyba nikt nie łyknął mojej opowiastki.

Natomiast prawdą jest, że odwiedziłem miejsca, które znane są własnie miedzy innymi z zamieszkiwania tam sławnych i bogatych. 

Zasadniczo przy 5th Avenue i w okolicy Central Parku, większość budynków została zaadoptowana na ekskluzywne apartamenty, na które zwykłego śmiertelnika po prostu nie stać, co czyni je łakomym kąskiem dla szukających oazy spokoju w centrum miasta. 

Trochę jak Japończyk czy inny Azjata robię sobie tour po Manhattanie. W tym celu wykupuję bilet na dwa dni tak zwany Hop On Hop Off. Tani niestety nie jest, ale jak się ma kilka dni tylko na zwiedzenie miasta to trzeba korzystać i się wspomagać, jak tylko się da. 

Polecam każdemu, kto lubi bierne zwiedzanie. Ja potrzebowałem ogarnąć topografię miasta i rozeznać się w planie działania na najbliższe dni. Plus w cenie miałem rejs do Statuy Wolności, więc się zgodziłem . 

Na marginesie ciekawe było to, że nikt totalnie tych biletów nie sprawdzał przy wsiadaniu, co pomogło nam we wprowadzeniu naszej koleżanki, która do nas dołączyła tylko na pół dnia. 

Dominujące w mieście, piękne i ujmujące są  pozostałe, nieźle utrzymane i nadal zamieszkane budynki pochodzące z lat 1870 - 1930, tworzące szeregową zabudowę na terenie całego miasta. Wszystkim tak dobrze znane z filmów, seriali, musicali. Na każdym kroku powciskane, nie raczej zmyślnie wkomponowane w architekturę miasta. 

Zresztą sami osądźcie czy robi wrażenie i na Was. 

sobota, 24 maja 2014, teszek01

Polecane wpisy

Komentarze
bagienny.net
2014/05/24 10:21:42
Fajnie ;] A tak srlsy... przez chwilę uwierzyłem ;]
-
2014/05/24 15:36:42
Czyli skutecznie. Ale pięknie jest fakt. Thx
Flag Counter
Akcja: Nie kradnij zdjęć!